Rockwood Cemetery aneb návštěva hřbitova

18. prosince 2007 v 6:44 |  Austrálie
Zřejmě pod vlivem včerejšího setkání s farářem jsem se vypravila na Rockwood Cementery, obří hřbitov asi 1 km od našeho domu, který byl založen roku 1867. Jak moc velký je si nedovedete představit....600 000 hrobů a 200 000 uren. Nebýt všudypřítomných map, názvů "ulic" a ukazatelů, tak bych tam bloudila hodně dlouho. Takhle mi procházka zabrala dvě a půl hodiny. Vyšla jsem exitem v Lidcombe a vlakem se vrátila do Flemingtonu.
Po smrti si jsou opravdu všichni rovni: hřbitov je rozdělen do několika sekcí. Např. katolický, anglikánský, arménský, ruský ortodoxní,luteránský, makendonský, srbský, presbyteriánský, řecký ortodoxní, čínský, indonézský, židovský, muslimský.......Také je zde speciální sekce pro vojáky padlé ve 2. světové válce a také památník pro lidi, kteří ve válce bojovali a přežili. Po smrti každý dostane jakýsi památníček, který má dalším generacím připomínat jeho zásluhy.
Možná tohle líčení vyznívá morbidně, ale hřbitov sám je spíš krásný velký park neba zahrada se spoustou palem, růží a jiných květin. Trávník je zastřižený jak na golfovém hřišti. Všude je spoustu laviček, fontánek s pitnou vodou a toalet. Celý hřbitov prochází rekonstrukcí, takže některé části jsou upravené opravdu luxusní a některé jsou zatím dost zanedbané.
V řecké sekci jsem se podívala do kostela. Narazila jsem tady na jednu starší Řekyni, s kterou jsem šla až do Lidcombe. Už tady žije 42 let a lanařila mě, ať v Austrálii zůstanu, že prý mě tu čeká krásný život a spoustu peněz........
Bylo mi blbý fotit, ale tak nakonec jsem pár fotek přece jen udělala.....
Sekce pro vojáky padlé ve 2. světové válce
Můžete se nechat pochovat pod Horse fountaine......jeste maji misto
Řecký ortodoxní kostel
Nejzajímavější byly makedonské hroby. Příbuzní mají vedle hrobu stolek, židličky a slunečník. V několika případech jsem zahlédla ve vitríně s urnou schované skleničky, lahváče, sušenky a lahve vína.....Ale tohle jsem už vážně nefotila, přišlo mi to uhozené.
cinska sekce
ps: pan domaci me miluje.......proto me ignoruje a chova se jako debil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Váca Váca | 18. prosince 2007 v 9:38 | Reagovat

to ps: to mi došlo hned,jak jste to napsali....!!!!!!!!!!!!aspoň už Vám řekl proč se  chová jako magor...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama