Leden 2009

Závan svěžího vzduchu z Austrálie

3. ledna 2009 v 21:17 Austrálie
Od příletu jsem na blog napsala jen jeden depresivní příspěvek a dnešek je vhodným dnem k připsání něčeho veselejšího. Mám k tomu několik důvodů. Začal nový rok, uplynuly přesně 4 měsíce od mého návratu z Austrálie a po třech týdnech odletěl Michal zpátky do Sydney.

Čas se v Česku řítí stejně neúprosně jako u klokanů. V září jsem objížděla příbuzné a kamarády, říjen strávila na praxi na jednom pražském gymnáziu jako "slečna profesorka", v listopadu jsem začala chodit na poloviční úvazek do jedné farmaceutické firmy, sváděla vcelku úspěšný boj s diplomkou a celou tu dobu se těšila na přílet Michala.

Tří týdny, které tu strávil, přímo přelétly kosmickou rychlostí. Ono taky přejezdy Praha - Most - Tábor - Krušné hory zaberou nějakou tu hodinku.

Tak jen pár fotek třeba pro ty z vás, kdo ještě nikdy nebyli na Mostecku. První dojem nebyl tak strašný, než jsem zjistila, že 95% tvoří paneláky.........žádné centrum, nic. Ze starého Mostu zbyl leda gotický kostel, který se přestěhoval 300m dále, aby nepadl za oběť těžbě.Starý most byl krásný, nikdy nepochopím, jak ho mohli komouší obětovat.


Super je okolí města, výhled na hory nemá chybu. Nad městem se tyčí vrch Hněvín se stejnojmenným hradem na kopci. Odtud vidíte na Chomutov....


Pořád jsem chtěla vidět doly. Nedala jsem pokoj a tak jsme si trochu zajeli přes Horní Jiřetín (hnusné město uprostřed ničeho) na zámek Jezeří a tam jsem to teprve uviděla..........

No a aby toho nebylo málo, zachtělo se mi ještě udělat si okružní jízdu kolem Chánova. Jak se o tom v médiích píše, člověk by si myslel, že je to sídliště. Chyba lávky. Cca 5 paneláků obývaných a asi dva totálně vybydlené.........Měla jsem v úmyslu jen to tam objet autem, jenže Michal mě navedl přímo do centra, jednosměrkou do slepé uličky., jinudy to nejde.........jela jsem krokem, děti poskakovaly nebezpečně blízko kol a já byla teda pořádně vykulená. Pro jistotu jsem zamkla dveře. Dopadlo to naštěstí dobře, kameny ani nic jiného auto nezasáhlo.....Z pochopitelných důvodů z Chánova nemám žádně fotky...........


Završením pobytu byl pobyt v Krušných horách. Paráda :-)

Tak a teď jen dopsat diplomku, udělat státnice, vydělat nějaké peníze a pak.........možná další pracovně - cestovní návštěva u klokanů nebo hledání práce a stavění se na vlastní nohy v Česku....... Hádejte co bych radši.