Září 2009

Minivýlet do outbacku

30. září 2009 v 12:54 Austrálie
Ve čtvrtek utíkáme dřív z práce a vydáváme se na čtyřdenní výlet do outbacku Nového Jižního Walesu. Naším cílem je odlehlé městečko White Cliffs, naleziště opálů, vzdálené cca 1 000km severo západně od Sydney. Máme v plánu trasu po březích řeky Darling, spaní ve stanech, hledání opálů, klokanů a pštrosů emu.

Na výpravu se vydáváme ještě s Jirkou a Martinou, autem plným kanystrů vody a benzínu, vysílaček, lopat, tažného lana, vypůjčeného nářadí, příruček, map, oblečení do zimy i do vedra etc.

Pokud někde nezapadneme v písku, palubní deník zveřejním počátkem příštího týdne.

Výletům zdar!


Prachová bouře

23. září 2009 v 11:40 Austrálie
Dnes jsme se probudili do oranžového úsvitu. První nás napadl obří požár, který by vzhledem k suché a extrémně teplé zimě nebyl neobvyklý. Poté, co jsme vyšli ven a nadechli se, měli jsme jasno: prach z pouště. Foukal silný vichr ze západu a svět vypadal oranžově ještě po poledni. Prý se kvůli letošnímu počasí budou prachové bouře opakovat.

Tuhle fotku jsem vyfotila před domem.
Pro ilustraci fotky z netu.Více fotek zde


Dnešek byl vůbec vypečený: v NSW prašná bouře, ve Victorii zemětřesení a v Queenslandu požáry.


Články v českých novinách více či méně přehánějí, za totálně pitomý považuju hlavně tento.

Sydney Running Festival

20. září 2009 v 10:33 Austrálie
Po týdnu hektické práce se zaváděním nového programu v jedné školce jsem se těšila na víkend. Sobotu jsem více méně strávila v obchodech a vesele utrácela první výplatu. Večer jsme dorazili k Martině a Jirkovi, pokecali a brzy zalezli do postele. V neděli zazvonil po páté hodině budík a všichni jsme se vydali na běžecký festival k Harbour Bridge. Já jsem bohužel neběžela vůbec, třetí víkend bojuju s nachlazením, takže jsem vytvářela technickou podporu týmu běžců: Martina 9km, Jirka a Michal 42km. Odvezla jsem běžce na nádraží, odvezla auto a po šesté ráno jsem vyrazila na dlouhou procházku až k Opeře. Atmosféra byla parádní, všichni tři v pořádku a nadšení doběhli, Michal si dokonce splnil svůj sen a zaběhl maraton pod 4 hodiny.


Nové auto

12. září 2009 v 2:06 Austrálie
Minulý pátek jsme konečně měli štěstí a našli jsme auto za přijatelné peníze v hodně dobrém stavu, takže celý týden jezdím do práce Volkswagenem Polo. Spotřeba oproti džípu je téměř třetinová, dojíždění MHD by mě přišlo na víc peněz a hlavně by spolklo mnohem více času.V práci se pořád rozkoukávám, myslím, že je to na dobré cestě. Oba softwary už jakž takž ovládám, příští týden budu jezdit mezi jednotlivými školkami a přepisovat data z jednoho systému do druhého. Taky mě čeká zaškolení kolegyně v City, tak se zase po delší době podívaám na Operu. Součástí mojí práce je i výpomoc s dětmi v naší školce v Croydonu. Kanceláře jsou v prvním patře a školka v přízemí. Máme v ní 58 dětí od 2 do 6 let, já chodím do třídy těch nejmenších, 2 - 4 roky. Je s nima sranda hlavně venku na hřišti, pár zlobilů se taky najde, takže se opravdu nenudím. Občas mi nějaký výraz/příkaz ujede i doma. Za ty dva týdny jsem si "udělala" i pár kamarádů. Jejich náklonost se projevuje takto:

  • Rayan, který nemluví a nehraje si, se ode mne nehne na krok několik hodin a když odejdu dostane hysterický záchvat.
  • Sailin mi strká semínka do kapes a chce mi sedět na klíně.
  • Juliette a Sienna za mnou několikrát za den přijdou s krásnou větou: Teacher, we like you so much.
  • Su Yee za mou chodí, když se počůrá..........bez toho bych se teda obešla :-)

Minulý víkend jsem strávila v posteli, od dětí ve školce jsem chytla pořádnou rýmu, které jsem se nezbavila a tak mě čeká další víkend v posteli. Jako na potvoru má být zase 30°.....