Říjen 2009

Bouddi National Park

18. října 2009 v 12:58 Austrálie
V pátek po práci jsme naložili auto věcmi na kempování a vydali se směr sever. Páteční noc jsme strávili na krásné Little beach.

Výhled ze stanu

V sobotu jsme se přesunuli na Avoca beach. Dorazila za námi Martina s Jirkou. Kluci surfovali, my se slunili a večer jsme grilovali a přespávali na Putty beach. V neděli ráno nás déšť vyhnal zpátky do City.

Walk na Putty beach. Viděli jsme ježuru, ale byla z větší části schovaná pod větvemi.


Australské safari kolem White Cliffs

6. října 2009 v 11:06 Austrálie
Ve čtvrtek večer jsme vyrazili na cestu, celý pátek strávili v autě a večer konečně dorazili do cíle, do vesnice White Cliffs, která profituje z opálů a turistů. Turisté sem jezdí právě kvůli opálům a také podzemním domům, ve kterých místní bydlí kvůli letnímu vedru. Ono taky v okruhu 600km nic zajímavého není, pokud nejste milovníci dsné pusté vyprahlé krajiny, po které se prohánějí tisíce klokanů, krav, koz a emu.

Náš kemp
V sobotu ráno jsme obhlédli místní naleziště, což jsou vlastně hluboké díry v zemi. Pokud se vám chce a máte čas, můžete zkusit štěstí a do půl hodiny prý najdete opál nebo zkamenělinu ze dna bývalého moře. To nám alespoň tvrdil místní lovec opálů.
Z White Cliffs jsme si to namířili po nezpevněných cestách po proudu řeky Darling a jen se kochali okolím. Jak už jsem psala před rokem, pro mě má outback neopakovatelné kouzlo. Krajina se mi vůbec nezdá nudná a pustá. Fascinuje mě volný prostor bez lidí všude kolem.
Díky nedávné prachové bouři byly úseky cest takhle varhánkované a od volantu brněly ruce. Řízení v terénu jsem si užívala a až na pár "myších direk" jsem myslím obstála jako řidič se ctí. Hold mám praxi z Vitarky cestou do Bahen :-)
No worries, mate.