Únor 2010

Kiama a koaly

27. února 2010 v 10:47 Austrálie
Minulý víkend jsme strávili s Jirkou a Martinou na South Coast, opět na Seven Mile Beach, v Berry a také v Kiamě, odkud jsou fotky. Na programu bylo klasicky surfovaní. Povedlo se mi stoupnout na celé dvě sekundy. Modřiny nestihly ještě zmizet.
Dnešní sobotu jsem se potřetí vypravila s Martinou do Featherdale parku okouknout zvířata. Koaly byly nezvykle aktivní a jako obvykle roztomilé.

Pořád jsme živí a spokojení....

11. února 2010 v 10:29 Austrálie
....akorát leden strašně rychle utekl a já jsem nezvládala nic napsat ani nahrát fotky.

V práci se odehrály změny k lepšímu, přesunula jsem se do City, dělám zodpovědnější a tím pádem i víc stresující práci. Týden přeletí rychlostí blesku a víkend ještě rychleji.

Lednové víkendy jsme trávili na South Coast, v našem oblíbeném městečku Berry a na Seven Mile Beach. Michal také oslavil narozeniny, vydali jsme se do 3D kina na Avatar a stejně jako většina lidí jsme z něj nadšení ještě teď. Pokud se chystáte, tak jedině do IMAXu.


Absolvovali jsme jednu narozeninou párty, několik bbq s našimi domácími, Anne a Cliffem. Soužití probíhá v doufejme vzájemné spokojenosti.

Začala jsem chodit na pilates. Běhat kvůli horku nemůžu, je to pro mě spíš trápení než zábava. Michal chodí na fotbalové tréninky a pokud ho vyberou do týmu, od dubna ho moc doma neuvidím.

Úterý 26.1. byl státní svátek, Australia Day. Vydali jsme se s Martinou, Jirkou a jejich kamarádem Vaškem do Blue Mountains. Výlet by byl parádní, nebýt šíleného horka a náročného stoupání a klesání na cestě ke skalám Castle Ruin.

První únorový týden propršel, zasahoval k nám orkán z Queenslandu. Abych nezapomněla, začali jsme rybařit! Michal nakoupil vše potřebné, Jirka s Martinou se nechali strhnout během jediného odpoledne a tak plánujeme víkendy s ohledem na ryby. Minulou sobotu jsme se vydali za nima do Glebu a rybařili v pořádném lijáku. Samozřejmě bez úspěchu, i když se prut díky množství návnad podobal devítiocasé kočce. Na zlepšení nálady jsme si společně zašli do japonské restaurace.

Taky nám VW vypověděl službu, ale za lidových 600 dolarů nám ho dali do kupy. Okýnka nestahujeme dál, dalších 500 se nám za ně dát nechtělo. Nezbývá než obvolat vrakáče a najít nějakou malou blbou součástku nebo hold koupit celý mechanismus original.

Momentálně je čtvrtek, půl deváté večer a před hodinou jsme přijeli z Bondi Beach. Museli jsme na Bondi na konzulát a k doktorce, tak jsme spojili příjemné s užitečným a ještě si po práci zablbli ve vlnách. Na konzulátu nás příjemně překvapili, tentokrát nás nikdo nevytočil do běla.

Pokusím se polepšit a v únoru psát častěji. Určitě bude o čem, vzhledem k rybářské vášni.

První mini úlovekA málem bych zapomněla! Už mám schválenou měsíční dovolenou, v červenci se na vás přiletíme podívat :-)