Květen 2010

Květen

24. května 2010 v 10:33 Austrálie
24. května a ani jeden příspěvěk? Tak to se musí napravit.

Podzim je v plném proudu, mlha po ránu, chladno a déšť. Občas sluníčko pálí tak, že se dá ještě koupat v moři. Zajímavá kombinace. Koupila jsem si nový kabátek a pletu šálu.

Michal hraje vždy v sobotu fotbal a já už jsem byla dvakrát fandit! V neděli jezdíme k Mirce na lekce v leadershipu spojené s poznáním sebe sama. Taky se v Sydney běžel půlmaraton a Martina se zúčastnila! Vyrobili jsme plakátek a vydali se fandit.

hh
Jirkovy fotky - 10 00 běžců a Martina. No a já taky běhám jak divá! Třeba taky někdy dostanu nějakou medaily.
j
kk

Jeden páteční večer Anne s Cliffem hostili deset kamarádů indickým jídlem. Podíleli jsme se na přípravě několika chodů a samozřejmě i na jejich konzumaci. Balili jsme pět druhů kari do banánových listů spolu s rýží. Výborná záležitost, ale značně pracná. Přípravy probíhaly celý týden!

Já jsem taky už dvakrát zužitkovala lekci v indickém vaření a pustila jsem se do výroby lilku s rajčaty a čočkou na indický způsob. Byla jsem potěšená, že všem chutnalo a i Indové mi řekli, že to chutná a vypadá indicky. Je to jednoduché, rychlé a recept pro zájemce:

1 větší lilek
3 červené cibule
4 rajčata
máslo a olej
červená čočka - nemusí být, dávám 1 hrnek
římský kmín celý (cumin, ne český!), kardamon celý, fenykl celý, garamasala, koriandr prášek, red chilli, turmeric, černý pepř, zázvorovo česneková pasta, citronová šťáva

Ve větším hrnci se rozpálí máslo s trochou oleje a přídá se asi půl lžičky celého římského kmínu (nepoužívat český, chutná úplně jinak), 2 plody kardamonu a asi půl lžičky celého fenyklu. Nechá se v hrnci asi 3 minuty, aby se uvolnila vůně. Přidá se na kostičky nakrájená červená cibule a smaží se do zlatova.

Mezitím se dá uvařit celý lilek, já ho dělám v mikrovlnce s trochou vody. Musí být měkký a po uvaření se sloupne slupka a nakrájí se na malé kostičky, včetně semínek. Rajčata se také nakrájí na kostičky.

Když je cibule zlatá, přidám do ní rajčata a všechno ostatní koření, pastu a citronovou šťávu. Přidávám od oka, lepší dát méně (hlavně chilli) a případně dochutit později. Než rajčata změknou a pustí šťávu, uvařím si do poloměkka červenou čočku, kterou spolu s lilkem přidám do hrnce, zaliju trochou vody a dusím asi 15 minut, aby se prolnuly všechny chutě a vše bylo měkké. Nejlepší je k téhle směsi jenom chleba, čapátí nedělám.

Kdyby se do toho někdo pustil, ať se ozve, jak to dopadlo.

Taky jsem se začala víc zajímat o aboriginské výtvarné umění a pořídila si první obrázek, originál.  Zobrazuje putování emu a klokana. Kdyby chtěl někdo podobný domů, ozvěte se :-) Přemýšlím, jak to bude s leteckou přepravou  nějakého velkého...

h