Červen 2010

Vivid Festival 2010 a Ku Ring Gai National Park

13. června 2010 v 1:09 Austrálie
NSW slaví 84. narozeniny královny Alžběty a v celém státě je v pondělí volno.

V pátek večer jsme se vydali do nádherně nasvíceného města. V Circular Quay jsme potkávali lidi v různě nasvíceném oblečení. Hlavním tahákem festivalu je samozřejmě netradičně nasvícená Opera, ale i mrakodrapy mění barvy.

Díky prodlouženému víkendu se v rámci Vivid Festival také uskutečnila show The Rocks Fire Water. Vyvrcholením představeí bylo připlutí nádherně nasvícené historické lodi. Po skončení show jsme prošli noční trhy v Rocks, které nabízely především všechny možné druhy jídla. Moc se nám líbily i indické tance.

jj
mm
n
nn
nn
kk
m

V neděli jsme se ještě s Jirkou vydali do Wismans Ferry, malé vesničky asi hodinu od Sydney. Chytali jsme ryby a projížděli okolí. V historické hospodě jSettlers Arms Inn sme si chtěli dát nějaký dobrý oběd, jídla vypadala lákavě. Po hodině a půl čekání nám konečně donesli studené steaky a ten můj byl tedy téměř syrový.

V pondělí měl Michal fotbal, tak jsem se sama vydala do Ku Ring Gai National Park, který je necelou hodinku cesty na sever. Měla jsem štěstí na nádherné počasí, které trvá celý týden. Vydala jsem se na výběžek West Head, odkud je krásný výhled na Palm Beach. Potom jsem zajela na aboriginské rytiny ve skalách a dala jsem si kousek tracku. Měla jsem štěstí na spoustu ptáků: krocana, černé kakadu a medosavky.

l
gg
gg
jj
jj
kk